Väzníkové strechy

VÄZNÍKOVÉ STRECHY VYRÁBAME ZO SUŠENÉHO, HOBĽOVANÉHO, STROJNE TRIEDENÉHO REZIVA V PEVNOSTNEJ TRIEDE C24.

Samozrejmosťou je certifikát k rezivu!

Strešné konštrukcie (strechy) sú neoddeliteľnou súčasťou každej budovy. Jedným zo spôsobov ako vyriešiť strešnú konštrukciu sú väzníkové strechy alebo strešné konštrukcie z priehradových väzníkov so styčníkovými doskami.
Vo svete sú veľmi rozšírené a obľúbené. Okrem takmer neobmedzeného tvaru, je možné výplet väzníkov prispôsobiť tak, aby priestor strechy mohol byť využívaný ako obytné podkrovie alebo ako úložný priestor (pôjd).

Výhodou týchto striech je okrem iného:

- rýchlosť výstavby – vysoký prefabrikovaný stupeň výroby väzníkových konštrukcií zabezpečí, že na stavbu sa dodáva celá strecha ako stavebnica

- nízka cena – vďaka strojnej výrobe a minimálnej spotrebe dreva, je možné dosahovať úsporu 10 až 40% nákladov

- jednoduchosť montáže – montáž väzníkov zvládne priemerne zdatný domáci majster, zároveň oproti betónovým konštrukciám neprebieha žiadny mokrý proces a preto je možné väzníky montovať aj pri teplotách pod 5°C

Strechu Vášho rodinného domu môžme navrhnúť vrátane ľahkého dreveného stropu, ktorý je súčasťou strešných väzníkov. Výhodou tohto riešenia je rýchlosť a významné zníženie nákladov na stropnú konštrukciu.

Konštrukčné riešenie pomocou väzníkov spájaných styčníkovými doskami je možné výhodne využiť pre všetky typy strešných konštrukcií s využívaným podkrovím, aj bez podkrovia. Obráťte sa nás a my Vám pripravíme riešenie podľa Vašich predstáv.

MOŽNOSTI VYUŽITIA PRIESTORU POD STRECHOU (PODKROVIE, PÔJD):

typ podkrovného priestoru A typ podkrovného priestoru B typ podkrovného priestoru C
Typy striech